Co se událo v roce 2015 a jaké jsou plány na rok 2016

Musím přiznat, že rok 2015 byl pro mě plný velkých změn, zklamání, ale i radostí. O některé z těchto věcí bych se s Vámi rád podělil ve svém reportu.

Poznávání nových lidí

V roce 2015 jsem poznal spoustu lidí nejen z affil oblasti a musím říct, že mě spousta z nich inspirovala a jsem za to velice rád. Jednoznačně největší nice guy, kterého jsem potkal je Petr Baloun, který provozuje affiliate síť AFFILO. S Petrem jsme v kontaktu téměř denně a skvěle jsme si sedli jako lidé. Je to takový můj mentor, který mi vždy ochotně poradí nebo mi vysvětlí, že něco dělám zbytečně složitě.

Nemohu zde vyjmenovat všechny lidi, které jsem poznal, ale jsem rád, že jsem konečně poznal lidi jako je Ondra Martínek, Tomáš Poner, Peter Chodelka, Jirka Langer, Mário Roženský, Pepa Kroupa, Honza Burda, David Řezáč, Lukáš Dubina a samozřejmě spousta dalších. Většinu těchto lidí jsem poznal na AFFILOmeetingu na Orlické přehradě a musím říct, že to pro mě byla jedna z nejlepších akcí letošního roku. Spousta užitečného know how, tropické teploty, koupačka, prostě super. Snad takhle akce nebude chybět i v roce 2016 a dorazí minimálně ti samí lidé jako minule.

Prezentování

Vždy jsem chtěl přednášet o tématech, které mě zajímají, a které zajímají i ostatní. Byl tak to takový můj osobní cíl dokázat si, že jsem schopný něco takového udělat. Svojí první přednášku jsem měl na Barcampu v Českých Budějovicích, posléze na Eshop víkendu ve Vodňanech, což byla mimochodem také skvělé akce, které byla zaměřena na eshopy a marketing kolem nich. Na místě akce jsem pomáhal organizátorovi a svému kamarádovi Honzovi Kaliankovi s registrováním účastníků, stavbou stanu a dalšími srandami. To pro mě byla také super zkušenost, protože jsem viděl pořádání akcí i z druhé strany. Svojí poslední prezentaci jsem měl měl na akci dod Wedos, které se také nadmíru vyvedla. Těším se na další ročníky všech těchto akcí!

Vlastní školení

Tohle je jedna z věcí, na kterou jsem v roce 2015 snad nejvíce pyšný. Povedlo se mi zorganizovat školení na affiliate katalogy, na které dokonce mělo i pár lidí odvahu se přihlásit, a tak jsem někomu mohl předat trošku podrobnější informace o tom jak by se asi měly dělat affiliate katalogy. Nakonec na školení bylo 9 lidí a bylo to pro mě opravdu skvělé odpoledne. Líbilo se mi, že účastníci si tam opravdu přišli pro informace, a tak bylo školení plné otázek a brainstormingu nad různými tématy. Na jaře roku 2016 bych ho chtěl uspořádat znovu a lepší.

Affil/přeposílaní objednávek

Na začátku článku co se událo v listopadu 2014 jsem psal o milnících, které jsem chtěl překonat u jednoho svého eshopu na bázi přeposílání objednávek. Milník pro letošní rok bylo překonat obrat 400 000 Kč v jednom z měsíců v roce 2015. To co se ale dělo letošní Vánoce bylo neuvěřitelné 🙂 Díky dobrým pozicím na Seznamu na jeden segment zboží se mi povedlo udělat obrat přesahující 600 000 Kč v jednom měsíci a to konkrétně v listopadu. Jeden můj konkurent však v tomto segmentu dokázal udělat ještě daleko více a je mi stále motivací, takže pro příští rok je výzva jasná. Dokázat dohnat tohohle démona a udělat obrat 1M za měsíc. Co se týče affiliate katalogů, tak tam na mě v CJ svítí meziroční růst obratu o 5100%. S katalogy mám velké plány do roku 2016 🙂

Vzdělávání

Samozřejmě je neustále důležité se vzdělávat, a tak jsem se v tomto směru chtěl také trošku pohnout. Přečetl jsem pár super knih, které doporučuji – Globální samoobsluha, Vrcholky a údolí, Hypotéza štěstí, Jak drahé je zdarma, Jak drahá je intuice, Restart, Štěstí doručeno a Myslete velkoryse. Všechno si myslím velice inspirativní čtení, vyzkoušejte. Jinak jsem dodělat Bc. a pokračuji v navazujícím studiu na fakultě Elektrotechniky v Plzni – elektro jako takové mě nebaví, ale máme tam spoustu „ekonomických“ předmětů, takže mi to dává něco i pro podnikání, což je fajn. Nicméně to elektro je fakt poděl 🙂

Plány pro rok 2016

Automatizovat automatizovatelné a i zdánlivé neautomatizovatelné + do toho pořádně nakopnout objem webů. Chtěl bych také hodně testovat různé metody linkbuildingu, pohrát si ještě více s on-page SEO a tak. Prostě vyladit své weby co to půjde a následně je účinně replikovat. V lednu chci konečně založit s.r.o.

Určitě plánuji diverzifikovat více své portfólio a to hlavně ve směru dalších affiliate sítí a inzerentů. Závislost na jednom hostingu/inzerentovi/síti/webu/segmentu mě děsí.

Původně jsem se chtěl focusovat na nějaký jeden projekt a ten vyladit, ale od této strategie jsem zatím ustoupil. Chci si je ještě spoustu věcí otestovat a vyzkoušet než je budu aplikovat na nějaký velký projekt, kde by případný neúspěch mohl být nejen finančně bolestivý.

Dále bych chtěl určitě pokračovat v prezentování a sebevzdělávání, protože mi to dává velký smysl a cítím, že se díky tomu rozvíjím tím správným směrem. Co se týče věcí mimo byznysu, tak bych chtěl rozhodně cestovat. V životě jsem byl akorát 1x v Chorvatsku, takže mám co dohánět 😀 Nejen v tomto směru mě hodně inspiruje Franta Szabó. V kostce – chci na sobě dále makat a zároveň si také trošku užívat života. Chtěl bych se více naučit pracovat s časem a využívat různé nástroje, abych svou práce zefektivnil. Tzn. nepracovat co nejvíce hodin denně, ale odpracovat třeba jen 4 hodiny denně, ale s viditelnými výsledky.

Když se na tento rok dívám zpětně, tak se v mém životě udála spousta věcí. Jak už to bývá, tak některé byly pozitivní a některé negativní. Těmi negativními si rozhodně nechci kazit náladu a to ani v tomto reportu, takže jsem si z nich vzal s úsměvem ponaučení a jdu dál, no stress.

A to je asi tak všechno co mě teď napadá. Díky všem kdo jste byli součástí mého roku 2015, byl to skvělý rok a těším se na záhady a krásy roku 2016! See ya.

O autorovi Milan Pichlík

Od roku 2013 podnikám na internetu. Svůj pracovní čas věnuji primárně budování affiliate platformy eHUB, investování do nemovitostí, krypta a akcií. Baví mě zdravý životní styl a kalistenika. Žijeme len raz! 🫡

9 komentářů: “Co se událo v roce 2015 a jaké jsou plány na rok 2016”

 1. Tomas napsal:

  V akom segmente mas eshop na preposielanie?

 2. Jirka napsal:

  Bezva report Mildo,
  protože jsi „muž akce“, věřím, že 2016 bude zase o něco lepší ;-).

 3. Banksy napsal:

  O affiliate katalogoch by som mal asi popremyslat. Mam na to jednu super slovensku domenu, ktora uz dlho lezi nepouzita, a kde by sa to dalo rozbehnut.

 4. LukasP napsal:

  Milane, obratem myslíš součet prodaného zboží u affil partnerů nebo tvůj obrat, tedy součet provizí neosekaný o náklady apod.? Tuším, že asi to první že?

 5. Kamil Staš napsal:

  Moc pěkné výsledky. Celkem mě zajímá jak s tím vším pohneš v dalších letech. Protože našlápnuto máš náramně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *