Affiliate Agency kompletně přechází pod eHUB

Je to tak. Přišel čas učinit tento dlouhodobě plánovaný krok.

Proč se tak děje?

Co to znamená pro affiliate partnery?

Co spojením vznikne?

To vše v článku!

Shrnutí důležitých věcí z článku (TL;DR)

 • Affiliate Agency Network přechází k 1.8.2019 pod eHUB.
 • AffilBox AAN bude aktivní do 30.9.2019.
 • Programy běžící na samostatných AffilBoxech pod správou Affiliate Agency poběží zatím normálně dále.
 • Partneři si nebudou muset měnit affiliate odkazy pokud nebudou chtít.
 • Partnerům se automaticky vytvoří nové účty u eHUBu (pokud je tam již nemají).
 • Partneři přesunem nepřijdou ani o korunu ze schválených provizí

Shrnutí aktuální situace

Česko je malý rybníček, na kterém je poměrně dost affilite sítí, které si hrabou na svém písečku. Já jsem chtěl tohle teritorium s Affiliate Agency Network trochu narušit. Vnímal jsem, že je tady obrovský prostor v péči o partnery a obecně přístupu k affiliate marketingu. Za ten necelý rok provozu Affiliate Agency Network beru tohle jako úspěšný počin. Za tak krátkou dobu se nám povedlo vybudovat fungující affiliate síť se zajímavými inzerenty a skvělým týmem lidí, se kterými mě baví každý den spolupracovat.

Snažil jsem se, aby Affiliate Agency Network nebyla jen síť pro inzerenty (zajištění technického řešení affiliate marketingu), ale aby tady byla hlavně pro partnery. Celou naší komunikaci směrem k nim jsem nastavil jako komunikaci s parťáky. A tak je také beru. Bez nich by naše a ani žádná jiná affiliate síť nemohla fungovat.

Postupem času mi ale docházelo, že pokud pro ně chci zajistit to nejlepší, tak narážím na dva zásadní problémy.

V první řadě je to naše velikost. Máme pouze nějakých 20 kampaní a o inzerenty je v malém Česku poměrně velký boj (díky velkému počtu affiliate sítí) spojený se spoustou praktik, se kterými osobně nesouhlasím.

V druhé řadě je to technické zázemí. Pokud chci dělat nějaké reporty na míru, pokročilou analytiku, automatizovat procesy, ladit tracking a další věci, tak mi je jednoduše AffilBox nestačí. Je to dobrý software, ale pro naše potřeby již nedostačující. Je to podobné jako když začínáte e-shop na krabicovém řešení a postupem času musíte někam jinam, protože jak rostete, tak vám již nestačí.

Bylo třeba jednat.

Již na listopadové affiliate konferenci (cca po 2,5 měsících co síť běžela) jsem se dal do řeči s Ondrou Hájkem z eHUBu. A tohle je výsledek.

Důvody sloučení

S Ondrou jsme se shodli na tom, že nemá smysl, aby si tady každý pytlíkoval svojí affiliate síť a získat drobný podíl na trhu. Je strategicky lepší vytvořit silného hráče na trhu, který může něco změnit. Zároveň je to lepší i pro partnery.

Postupem času nám docházelo, že se vlastně dobře doplňujeme. Ehub má skvělý affiliate software, který nemá široko daleko obdoby. Kvalitu a možnosti trackování co nabízí jsou neuvěřitelné. Nehledě na další možnosti automatizace, reportingu, analytiky, možnosti úprav na míru atd.

AA na druhou stanu má procesy pro správu affiliate programů, zajímavé inzerenty, technologii na správu XML feedů atd. Navíc si rozumíme i lidsky a máme stejnou vizi. To vnímám jako velice důležité.

Rozhodli jsme proto, že k 1.8.2019 spojíme oficiálně síly a vytvoříme tady jednu silnou affiliate síť.

To vzbuzuje spoustu otázek, na které odpovídám níže.

Poznámka. Nejedná se o akvizici eHUBem, ale o spojení pod jednu firmu.

Co to znamená pro partnery Affiliate Agency

Reálně vůbec nic zásadního. Drtivou většinu věcí vyřešíme za vás.

Tracking

Máme naprogramovaný most mezi AffilBoxem a eHUBem. Pokud si jako partner nebudete chtít měnit affiliate odkazy na ty co jsou v eHUBu, tak nebudete muset. Vaše prokliky i konverze v AffilBoxu se budou propisovat do eHUBu beze změny.

Na druhou stranu pokud budete chtít využívat pokročilý tracking od eHUBu na 100%, tak bude nutné si odkazy upravit. Máme na datech změřeno, že tento tracking skutečně doměří více konverzí než ten současný.

Je to však na každém z partnerů jak se k tomu postaví.

Jak to bude s uživatelskými účty?

Vaše registrace u nás v Affiliate Agency Network budou spárovány s vašimi registracemi v eHUBu a přijde vám o tom email. Pokud registraci v eHUBu nemáte, tak vám jí automaticky vytvoříme a pošleme opět notifikaci do emailu, který jste u nás v síti vyplnili.

V tomto ohledu tedy nemusíte dělat nic.

Do kdy bude AffilBox Affiliate Agency Network aktivní?

Naše měřící platforma bude aktivní do 30.9.2019.

Jediné co se změní je administrace, do které se budete přihlašovat a tím i místo, kde si budete žádat o výplatu provizí.

S blížícím se termínem budu s partnery tuhle změnu včas dopředu komunikovat a veškeré provize z Networku řádně vyplatíme. Poté se již na vše bude využívat pouze systém eHUBu.

Jak to bude s vyplácením provizí?

Všechny vaše konverze budou od 1.8. zaznamenány duplicitně jak v eHUBu, tak i v AffilBoxu. Při uzavření platformy 30.9.2019 všechny vaše nevyplacené provize v AffilBoxu stornujeme a o výplatu si budete moci požádat již pouze v eHUBu, kde budou ty samé konverze. Tím zaručíme hladký přechod na novou platformu a nebudeme již muset řešit žádnou fakturaci zpětně.

Všechny konverze, které budou mít partneři nevyplacené ještě před 1.8.2019 a nepožádají si sami o výplatu do 30.9.2019, tak jim přijde email s fakturačními údaji, abychom jim provize vyplatili. Tohle bude probíhat individuálně.

—> Doporučuji od 1.8.2019 používat pouze eHUB platformu a v ANN už jen dořešit historickou fakturaci. <—

Co bude se značkou Affiliate Agency

Ta bude normálně existovat dále. Máme totiž ve správně programy i mimo Affiliate Agency Network. Konkrétně se jedná o:

Tyto programy zatím poběží na AffilBoxech dál. Je však vysoce pravděpodobné, že po úspěšném přesunu Networku k eHUBu i tito inzerenti stejným mechanizmem přejdou pod eHUB. Je to logické řešení, ale nechci v tomto směru předbíhat a dávat konkrétní termíny.

Dává i smysl, aby se po spojená síť dále jmenovala eHUBu. Je na trhu již velice dlouho a není třeba tady vytvářet nový brand.

Máte k přechodu nějaké dotazy? Podělte se zde do komentářů nebo mi napište na milan@affiliateagency.cz. Díky! 🙂

O autorovi Milan Pichlík

Od roku 2013 podnikám na internetu. Svůj pracovní čas věnuji primárně budování affiliate platformy eHUB, investování do nemovitostí, krypta a akcií. Baví mě zdravý životní styl a kalistenika. Žijeme len raz! 🫡

6 komentářů: “Affiliate Agency kompletně přechází pod eHUB”

 1. Jirka napsal:

  Za mě velký krok a určitě dopředu. eHub má u nás technologicky hodně navrch a mám tuto síť hodně rád.
  U AAN se mi hodně líbili někteří inzerenti, ale do propagace jsem se nikdy nepustil, protože jsem nechtěl dělit zisky mezi X sítí. Za mě tedy určitě palec nahoru a těším se, že se zapojím do některých vašich programů.

 2. Karel Hanousek napsal:

  Milane, máš to promyšlené. Popsané důvody se mi zdají logické a skoro vše, co obecně děláme by mělo mít po čase nějaký posun. Už jen kvůli dalším zkušenostem. Věřím, že v případě spojení Affiliate Agency s eHub to byl dobrý krok.
  Ať se spojení vydaří a je to win-win-win!

  Karel

 3. Adam Gajdečka napsal:

  Je to určitě skvělý krok, protože nejlepší affiliate sítě potřebují vlastní software a bez něho to jde těžko 🙂

  A vyvíjet si vlastní je šílenost, zvlášť pokud nemáš už středně velkou síť a tedy budget na to 🙂

  Přeji, ať se daří 🙂

  Adam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *