Co se událo v listopadu 2014?

V posledních týdnech jsem neměl vůbec čas věnovat se blogu.  Nepřečetl jsem ani příliš článků na ostatních webech. Téměř celý listopad jsem totiž intenzivně pracoval na svých projektech a myslím si, že se toho událo více než dost. Studiu nových věcí jsem se tedy moc nevěnoval a snažil jsem se spíše uplatnit maximum z věcí, které jsem se již naučil dříve. Dovolte mi, abych se s Vámi podělil, co všechno se událo.

Začal bych mým dropshippingovým eshopem. Již v létě jsem si nastavil určité milníky, které chci tuto vánoční sezónu překonat. Ani jsem nepřemýšlel nad tím, jak moc reálné nebo nereálné to je, prostě jsem se snažil dělat to nejlepší, abych web maximálně připravil na toto roční období. Konkrétně se jednalo o tyto milníky:

  • Měsíční obrat a z toho plynoucí provize
  • Počet návštěv v jednom měsíci
  • Počet objednávek

Již teď mohu říct, že jsem všechny milníky splnil a někdy až neuvěřitelně přesáhnul. Co se týče měsíčního obratu, tak jsem si stanovil, že se chci v listopadu dostat přes 200 000,- a to se mi také povedlo. Tuto částku jsem značně přesáhnul. Oproti minulému roku, kdy byl eshop v provozu 3 měsíce se jedná o více než 400%-ní nárust obratu. Takže pro příští rok je plán jasný. Měsíční obrat alespoň 400 000,- v některém z 12 měsíců. Návštěvnost v jednom dni v listopadu téměř pokořila hranici 1000 unikátních návštěvníků / den, což si myslím, že na duplicitní dropshipp je slušná porce. Průměr se drží okolo 500 unikátních návštěvníků / den. V počtu objednávek byl cíl překročit 150 objednávek za měsíc, což se opět povedlo. Hlavní příčinu těchto čísel vidím v dobře nastavený PPC kampaních, poladěných feedech pro zbožáky a poctivou práci na on-page i off-page faktorech webu.

Musím říct, že všechny moje cíle spojené s eshopem se mi pro tento rok již splnily a to je hlavní měsíc sezóny teprve teď! Práce to bylo opravdu hodně, ale když se pak zpětně podívám na tato čísla, tak jsem opravdu šťastný..

To ovšem není zdaleka vše!

Pro svůj affiliate eshop s botami, jsem nahodil redesign, se kterým jsem se mořil desítky hodin. Za pomoc děkuji svému kamarádovi Vencovi. Tento web je jakýsi pilotní projekt a mám do budoucna velké plány s affil eshopy. Více nebudu prozrazovat, určitě o tom napíši v některém z dalších příspěvků. Mám v plánu pořádné A/B testování a šablonu si vyladit. Napřed se však musím trošku ponořit do linkbuildingu.

A co nějaký nový web?

No jistě! Po dlouhém mozkovém hloubání a dloubání jsem konečně dal dohromady koncept svého webu s tématikou zdravého životního stylu. Za toto musím poděkovat Tomáši Ponerovi, který je velký propagátor toho, aby jste své projekty dělali v oboru, co Vás baví, který Vás fascinuje, a aby peníze nebyly prioritní záměr při tvorbě webu. Někomu se to může zdát jako takové ty „podnikatelské povídačky“, ale já si myslím, že na tom něco je, a že Tomáš je díky této myšlence tam kde je.

Zpočátku jsem totiž web chtěl postavit jako čisté MFA, které bude prioritně o zisku. Jenomže pak mi došlo, že by mě to asi sralo pořád psát články, kde je hlavní priorita dostat traffic z vyhledávačů. Rozhodl jsem se proto psát na tomto webu články, pod které se nebudu stydět podepsat vlastním jménem, a které budou mít pro čtenáře nějakou tu hodnotu. A nedělám to kvůli papouškovaným větám SEO konzultantů – „Piště texty pro lidi ne pro vyhledávače“, „Budujte kvalitní obsah, vyhledávače to milují“ apod. Když se podívám na lifetime value takového projektu, tak MFA by mi peníze asi vydělalo daleko dříve. Jenomže jsem prioritně závislý na vyhledávačích. Když budu budovat autoritativní web v oboru, který mě baví, tak to bude mít jednak přínos pro mě, že budu studovat nové věci v oboru, který mě zajímá. Dále pro moje čtenáře, kteří to z textů, které píši snad poznají, že jsem pro tento obor nadšený. A v neposlední řadě také pro vyhledávače, kterým je sice u zadku jak jsem pro obor nadšený, ale zase by mohli ocenit obsah.

Jak jsem při samotné tvorbě postupoval?

Než jsem začal, tak jsem si zpracoval regulérní bussines plán, který celou cestu webu krok po kroku popisuje. Není to nic extra, ale aspoň jsem si zkusil jak se takový business plán tvoří a něco si o tom zjistil. Do budoucna urče cenná zkušenost. Co mi to tedy přineslo? Mám představu o tom, co s webem chci dělat, jak chci získávat traffic a v neposlední řadě jak na tom také vydělat nějakou tu korunu, zase nejsem charita. Ale ta priorita v tom zisku prostě není. Baví mě to, protože sám žiji zdravým životním stylem. Pravidelně cvičím, snažím se dobře se stravovat a cítím se díky tomu skvěle. To je myšlenka, kterou chci předat i ostatním, že díky pohybu a dobrému stravování budou méně ve stresu, budou efektivně hubnout a celkově se budou cítit lépe.

Nechci na webu moc rušivých bannerů, které by podtrhávali jeho autoritu, a proto jsem zvolil jako monetizaci affil. Nebude to ale affiliate s žádnými prášky a zázračnými přípravky na hubnutí. Budu propagovat věci, které vím, že fungují, protože je vyzkoušeli moji známí nebo kamarádi, od kterých mám zpětnou vazbu a vím tedy co doopravdy propaguji.

Součástí webu je i poradna, kde se budou lidé moci zeptat na co chtějí. Kromě článků o hubnutí a posilování web také obsahuje sekci dietních receptů, kde spolu s kamarádem tvoříme recepty i s fotografickými návody. Doporučuji zkouknout! Celkově je na webu jěště dost práce, není hotový. Ale uplatil jsem pravidlo, že radši začnu a budu postupně ladit než upravovat měsíce a nezačít vůbec.

Pokud chcete vidět, o jaký web se jedná, tak článku hoďtě plusko, like nebo tweet a zobrazí se Vám URL. Budu totiž rád, když se článek dostane k více lidem. Chtěl bych najít pár lidí, kteří by byli ochotní se mnou spolupracovat. Vyměnit nějaké odkazy, guestposty a tak dále, prostě si vzájemně pomoct. Díky moc!

Závěrem bych chtěl jen dodat, že se nechci chvástat čísly a jak všechno funguje. Chci jen ukázat, jak nad weby přemýšlím a jaké jsou výsledky.

Byl by zájem o článek věnovaný affiliate eshopům? Co si myslíte o konceptu webu se zdravým životním stylem? Dejte vědět do komentářů, případně napište na email ohledně nějaké té spolupráce 🙂

O autorovi Milan Pichlík

3 komentáře: “Co se událo v listopadu 2014?”

  1. Ahoj Milane. Dobre slyset, ze se chystaji nove clanky o zdravem zivotnim stylu – jak pohybu, tak strave. Taky jsi predpokladam rad, kdyz se o zdravi mluvi. 🙂 Budu rad sledovat. Na TrvaleFit.cz se snazime o neco podobneho – affiliate pro zdravy zivotni styl a zaroven fucus na kvalitni clanky. Rad podporim podobny projekt. Pokud muzu nejak pomoci, dej urcite vedet. 🙂
    Michal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *