2018? Shrnutí mého dalšího roku za klávesnicí

Jako každý rok i letos přicházím s pravidelným shrnutím toho co se v mém životě událo. Během roku se toho stane opravdu hodně, a tak zde zmíním pouze to co vnímám jako nejdůležitější. Vzhůru do toho.

Reporty z předchozích let:

Podnikání

Začátkem letošního roku jsem dotáhl prodej svého „katalogového impéria“, které čítalo přes 400 WordPress webů. Tím jsem definitivně uzavřel kapitolu života, která se těchto webů týkala. Jaký byl důvod prodeje? V první řadě jsem se chtěl posunout. Již mě nebavilo spamovat roboty vyhledávačů, aby indexovaly můj nekvalitní obsah a já na tom vydělával. Chci dělat věci pořádně, aby měly smysl a dávaly hodnotu. V druhé řadě jsem také začal cítit, že tento způsob příjmů není dlouhodobě udržitelný a bylo třeba se posunout dál. Tím pro mě začala nová kapitola podnikání.

Již v roce 2017 jsem se věnoval affiliate managementu a měl pod sebou ve správě velkou módní značku UrbanStore + pár dalších programů. Chtěl jsem se však posunout dál. V ČR je poměrně dost affiliate sítí a do tohoto typu byznysu se mi ze začátku nechtělo. Nicméně když jsem viděl jak vypadá „správa“ některých affiliate programů a místy i neprofesionální jednání ze strany affiliate manažerů, tak jsem se rozhodl do toho šlápnout.

Založil jsem affiliate síť pod naším existujícím brandem s názvem Affiliate Agency Network. V začátcích mi hodně pomohl Martin Netolický, kterému chci moc poděkovat. Dohodil mi pár známých inzerentů, se kterými se povedlo síť nastartovat. Rozhodl jsem se jít velice transparentní cestou, a tak na naší homepage můžete vidět opravdu reálná čísla výkonu.

Jsme malinký. Vím to. Ale víte co? Mě to nevadí, protože vím že to děláme dobře a stále se v tom zlepšujeme. Mým cílem není mít největší a nejhustější affiliate síť v ČR. Chci z Affiliate Agency udělat data driven affiliate síť, kde budeme pomáhat individuálně inzerentům affiliate vyhodnocovat a učit se je s ním pracovat než jen hloupě plošně snižovat provize, cookies nebo programy dokonce úplně vypínat. Mít affiliate síť již totiž podle mě není pouze o tom, že inzerentům je poskytnuta platforma a affiliate manažer, který má na starosti dalších 30 affiliate programů. Podle mě je to o přesahu do agenturního byznysu, kde je třeba pomoci inzerentům celý affiliate dobře vyhodnocovat a řídit v závislosti na prolínání s dalšími marketingovými kanály. To je něco na čem budu v roce 2019 intenzivně pracovat.

Nesmím určitě zapomenout i na svůj tým. Letos se mi povedlo dát dohromady opravdu skvělou sestavu spolehlivých lidí. Chci upřímně poděkovat:

 • Honzovi Ptáčkovi
 • Petrovi Bednářovi
 • Honzovi Šimečíkovi
 • Vojtovi Zachovi
 • Ondřeji Michalovi

Bez nich bych byl v roce 2018 úplně ztracený a Network by rozhodně nebyl tam kde teď. Snad nám spolupráce vydrží i v roce 2019 a budeme moci vše posouvat dále.

Mimo affiliate management jsem i v roce 2018 jsem stále zůstal i v roli affiliate partnera. Aktuálně mám 3 obsahové weby, kterým se věnuji a neskutečně mě to baví. Hledám různé cesty jak weby monetizovat. Například pokročilejší optimalizace AdSense, Heureka affiliate, recenze produktů, vlastní produkty atp. Dal jsem na budování kvalitního contentu a musím říct, že je to cesta těžká a nákladná. Věřím však, že je to smysluplné a již to pomalu začíná plodit ovoce. Celé je to jen o procesech. Víceméně stále se učím jak co nejlépe zlepšit procesy od zadávání článků, přes správné psaní, publikování, formátování až po linkbuilding.

Našel jsem díky tomu svojí roli. Baví mě řídit lidi a ladit procesy tak, aby byly výsledky co nejlepší a zároveň jsme šetřili peníze a využívali vše na maximum. Nedělám to přes žádné procesní mapy, diagramy a já nevím co všechno. Spíš na to jdu jednoduše a selským rozumem. Hodně jsem se v tomto směru letos naučil.

V roce 2019 mám v plánu přibrat do portfolia další obsahové weby a rozšířit svůj tým, který mi pomáhá řešit content a linkbuilding.

Kryptoměny

Asi jako pro spoustu lidí bylo pro mě investování do kryptoměn obrovskou životní lekcí. Hodně peněz jsem vydělal a o hodně také vzápětí přišel. Nicméně od roku 2017, kdy jsme kryptoměnám propadl, je to pro mě stále naprosto fascinující oblast, které věnuji poměrně dost svého času. Jako jeden z mála lidí ve svém okolí stále jezdím na kryptoměnová setkání a stále se vzdělávám. Cena se sice mění, ale fundamenty zůstávají. Během roku 2018 urazily kryptoměny technologicky obrovský kus cesty a vůbec nevadí že cena šla opačným směrem.

Trh je v takovém cyklu sněhové koule. S rostou cenou na sebe nabalí spoustu toxických lidí. Ty s klesající cenou odpadnou a zůstane o trochu více lidí navíc než v cyklu předchozím. A takhle se půjdu dál a dál. Proto se ani nebojím svých investic do těžení. To co jsme se naučil mi již nikdo nevezme a jednoho dne se ten trh otočí. Může to být za rok, dva nebo třeba pět. Je mi to jedno. Postupně ještě přikupuji.

Zkoušel jsem v roce 2018 udělat i svůj první kurz kryptoměn. Propagace byla poměrně obtížná a nakonec se přihlásilo pouze pár lidí. A jsem za to ve výsledku rád. Tato oblast je opravdu tak komplexní, že mi to dalo aspoň ještě více času to školení vylepšovat. Až se trh otočí a s tím i poptávka, tak budu mít hotový perfektní produkt. Offline školení sice nejsou tak dobře škálovatelná, ale to mi nevadí. Mám rád kontakt s lidmi a baví mě prezentování. To je moje cesta.

Škola

V červnu jsem dokončil svoje studium na vysoké škole. Jsem nyní Ing. A víte co? Život je úplně stejný jako předtím. Překvapivě. O tom co mi dala a vzala vysoká škola jsem psal nedávno v tomto článku.

Trochu jsem akorát upravil svojí rutinu. Místo do počítačové učebny ve škole, kterou jsem používal jako takový svůj coworking, chodím v Plzni do skutečného coworku. Na oběd už nechodím do menzy za pár korun a konečně mě to přinutilo si pravidelně vařit. Žere to čas, ale nedám na to dopustit. Aspoň vím co jím.

Cestování

Léto 2018 byl úplně báječné. V červnu jsem vyrazil s Pepou Kroupou a Jirkou Langerem do Španělska. Tyhle výlety s lidmi z oboru mě hrozně baví a opravdu mi dávají spoustu podnětů jak zlepšit svoje podnikání. V červenci jsem pak byl s Lukášem Lískovcem na Bali. Ano, taky jsme se tam musel podívat a opravdu mě tamní kultura nadchla. Cestování na skůtrech, výborné jídlo, nádherná krajina, moře… Prostě ráj na zemi.

A co v roce 2019? Poprvé za posledních X let budu mít volné zimní měsíce! Poslední roky jsem tam měl vždy zkouškové. Vyrážíme tedy s partou do Mexika. Práce, památky, moře, jídlo… Už se nemůžu dočkat 🙂

YouTube

Po inspiraci od Mária Roženského jsem začal dělat pravidelné týdenní updaty na svém YouTube channelu. Byl to dobrý pokus, ale asi mi to takto nevyhovuje. Občas jsem se musel do těch updatů nutit jak to bylo pravidelné a to se mi úplně nelíbilo. Pro rok 2019 bych rád zkusil se spíš zaměřit na nějaká konkrétní témata a ty probírat do hloubky. Případně nějaké spontánní updaty, když budu řešit zrovna něco zajímavého. Přijde mi to jako super forma, kterou mohu dát něco zpět.

Kalistenika

O té jsem psal již v minulém reportu z roku 2017. Tato filozofie cvičení s vlastní vahou mě naprosto uchvátila a pochopil jsem spoustu věcí. Proč zvedat těžké činky a cvičit izolovaně na strojích s váhou, když neumím požívat svoje vlastní tělo? V roce 2018 jsme začal být do kalisteniky opravdu blázen. Chodím cvičit 5x v týdnu na přibližně 2h tréninky (stretching + cvičení). I na dovolených ve Španělsku a na Bali jsem pořád vyhledával workoutová hřiště a chodil cvičit. Hodně mi to pomáhá. Hlavně psychicky.

Hlava si při cvičení odpočine a tělo se zatíží. Přesný opak toho co dělám běžný pracovní den. Super je, že když se venku udělá teplo, tak můžete jít cvičit ven a nemusíte být někde zavření. Již skoro v každém městě je dobré outdoorové hřiště. Je to docela boom. Problém je, že začátky jsou opravdu těžké a to spoustu lidí odradí a nevydrží u toho. Proto je dobré chodit cvičit s někým, kdo je na tom lépe než Vy. V Písku jsem se skamarádil se skvělou partu lidí, kteří jsou do této filozofie cvičení zapálení stejně jako já a díky tomu mě to hrozně motivuje se posouvat. Navíc když ostatní jsou o tolik dál něž já.

Kvalitní strava + studené sprchy + kalistenika je moje rovnice pro to se cítit dobře a být produktivní.


Celkově hodnotím rok 2018 z mnoha pohledů jako velice úspěšný. Vlastně mě ani teď nenapadá, které zásadní věci se nepovedly. Já ty neúspěchy nějak nevnímám negativně. Vždy se něco naučím a to je pro mě důležité. Pokud to stojí jen čísla (peníze) a ne zdraví, tak je to v pohodě. Když se podívám na meziroční porovnání příjmů Affiliate Agency, tak mi jdou trochu slzy do očí. Trávím u počítače spoustu času a občas mi to „vadí“ (málo pohybu během dne, samotářský život). Při pohledu takto zpětně mi to ale dává celé smysl a baví mě rozvíjet to co dělám.

Nezabrousil jsem úplně do všech témat, ale to už by toto shrnutí bylo neúměrně dlouhé. Tak snad mi to nemáte za zlé 🙂

Přeji Vám všem úspěšný rok 2019 a doufám, že se potkáme na nějaké živé akci!

O autorovi Milan Pichlík

Od roku 2013 podnikám na internetu. Svůj pracovní čas věnuji primárně budování affiliate platformy eHUB, investování do nemovitostí, krypta a akcií. Baví mě zdravý životní styl a kalistenika. Žijeme len raz! 🫡

3 komentáře: “2018? Shrnutí mého dalšího roku za klávesnicí”

 1. Petr Malec napsal:

  Pěkné shrnutí, vždy mě ale zaráží, že lidi se bojí zveřejňovat čísla. Nebojte se toho 🙂 Mě by třeba zajímalo za kolik si prodat to gigantické portfólio katalogů.

 2. Chodelka Peter napsal:

  Sieť ste krásne rozbehli! 🙂 Videl som aj pár kampaní čo máte, fakt dobrá práca.. musíme tu ten affil poriadne nakopnúť 😀 Pridávam aj svoj report: https://www.chodelka.sk/rok-2018/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *