USA trip – díl I. – Úvod a odlet do New Yorku

Byla něco jako půlka února a jedno odpoledne mi píše kamarád Kali, že jsou levné letenky do New Yorku, a že by se tam chtěl podívat a projet pár zajímavých měst. Ze začátku byl plán takový, že náš pojede větší skupina lidí. Ovšem vzhledem k časové a finanční náročnosti to byl pro většinu lidí problém. Nakonec jsme tedy zůstali jen já, Kali a jeho přítelkyně Swenia. Není to tedy úplně ideální složení – páreček a křen Milan. Nicméně jsem si řekl, že do USA bych se asi jen s takovým plánem, kteří oni mají, nepodívám. A jaký je tedy vůbec plán cesty a na jak dlouho pojedeme?

Délka naší cesty je něco okolo 22 dní. Přes všechny ty časové posuny se to těžko přesně dopočítává. Nicméně datum je 30.6. – 21.7.2016 a plán je opravdu nabitý!

První 4 dny máme v plánu New York a okolní města jako Washington, Philadelphii apod. Poté následuje přelet letadlem do Miami, kde si asi uděláme klasickou dovolenou jako v Chorvatsku a rozvalíme se někde u vody. Protože na takové ležení nemáme dostatek řízků z domova, tak nám budou stačit 2 dny moře a procházení města. Snad nepotkám Horatia Caina z Kriminálky Miami.

Po těchto dnech následuje odlet do Las Vegas, kde si půjčujeme auto na celých 13 dní. V samotném Vegas zůstaneme tak 2 až 3 dny celkem. Pro mě jednoznačně místo z celého výletu kam se těším nejvíce. Samozřejmě je v plánu nějaký drobný gamble v casínech a tak, ale já se úplně nejvíce těším na to, že se podívám na WSOP.

Světová série v pokeru je jednoznačně největší a nejznámější pokerový festival, který nabízí přes 60 oficiálních eventů v buy-nem od 1k až po 111 111k USD. To jsou tzn. náramkové eventy, kde vítěz získá prestižní zlatý náramek. Vzhledem k tomu, že jsou tyhle event. Drahé, tak mám v plánu taky naskočit alespoň do nějakého levnějšího nenáramkového eventu. Zatím to vypadá na 1 day event 185 USD NLHE od 5pm se starting stackem 10 000 žetonů a 30 min levely. Což ze začátku znamená nějakých 200 velkých blingů, tak uvidíme, zda to bude chodit 🙂

Následuje cesta kolem Vegas do San Francisca, LA a posléze několika národních parků. Grand Canyon samozřejmě nebude chybět. Po těchto dnech máme další letadlo zpátky do NY. Tam den nákupy a pak letadlem opět zpátky hurá domů.

IMG_0415

Let do USA

Do USA se létá s přestupem. V našem případně by to byl Německý Dusseldorf. Tam jsme letěli s Czech airlines. Byl to můj úplně první let a připadalo mi to jak cesta se starou Karosou po D1. Klepání, hluk, bouchám, praskání, mlaskání, prdění? No, ale doletěli jsme. Hodinka čekání a hned přímý spoj do NY s Air Berlin.

Měli jsme drobné potíže u vstupu do letadla. Chtěli totiž vědět naší první adresu v NY, kterou jsme z hlavy nevěděli, takže trošku zdržení, ale na konec vše ok. Let na letiště JFK v NY trval přibližně 8,5 hodiny a utíkalo to v pohodě. Multimediální obrazovky, knížka, pokusy o spánek a čas poměrně letěl. Po těch 8,5h sezení jsme sice doletěli jak zmuchlaný papír, ale nebylo to zas tak hrozné jak jsem čekal.

Pohovor s imigračním úředníkem v USA byla bomba. Dlouho jsem se tak nenasmál. Celou dobu házel fórky, pil smoothie, o kterém říkal jak si ho každý den rád dělá a při focení říkal něco jako: „Smile like you love our Ms. Merkel“. No prostě frajer. A co byl zatím největší problém?

[sociallocker id=398]

Asi zatím největší fail se stal na letišti, kde jsme měli několik měsíců dopředu rezervované auto. Při vyzvedávaní je totiž vyžadované kreditní karta a ne debetní, ze které se strhne vratná záloha. Byla to nějaké výjimka v oblasti NY, že berou pouze kreditky. Takže jsme byli docela nahraný. Auto nám nepůjčili, i když jsme ho měli zaplacené předem. Všichni trošku v nervu najednou, protože bez auta se prostě v NY neobejdeme. Navíc nikde nebyla free wifi, takže jsme ani nemohli situaci nijak moc řešit. Naštěstí na letišti je více poskytovatelů, kde někteří z nich berou i debetní karty. Problém byl, že jsme místo 202 USD půjčení na 4 dny měli zaplatit cca 650 USD.

Hmm, co se dalo dělat. Tak, že to jako zaplatíme. Kali vytáhl platební kartu jenomže ta nám kvůli limitu na kartě neprošla. Kartu nikoho jiného jsme použít nemohli, protože nebyl oficiální řidič. éJediná možnost jak navýšit limit bylo připojit se na net a změnit limit v bankovnictví. Jasně, no problém, takže musím pustit 4G. Celkem to spapalo 2,5Mb dat. Pohodička, ale 1 Mb stojí 300 Kč. Haha. No nic, naštěstí vše už pak bylo v pohodě a my dostali auto.

[/sociallocker]

Série těchto článků je lehce opožděná za skutečností a pravděpodobně se to bude ještě zhoršovat, ale chtěl bych to tedy celé alespoň v kostce zdokumentovat. Snad se to bude někomu líbit 🙂

Omlouvám se za chyby a možná někdy nesmyslné věty předem. Není úplně v mých silách to po sobě detailně kontrolovat. Až se vrátím, tak články opravím, doplním další texty a i fotky.

Tak zase příště 🙂

Díl dva –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-ii/

Díl tři –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-iii/

Díl čtyři –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-iv-miami/

Díl pět –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-v/

Díl šest –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-vi/

O autorovi Milan Pichlík

Od roku 2013 podnikám na internetu. Svůj pracovní čas věnuji primárně budování affiliate platformy eHUB, investování do nemovitostí, krypta a akcií. Baví mě zdravý životní styl a kalistenika. Žijeme len raz! 🫡

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *