USA trip – díl II. – New York, SixFlags a tak

Díl jedna –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-i/

Vzhledem k tomu, že nám to z Prahy letělo v 6:55 ráno, tak to znamenalo výjezd z Písku ve 2:30 v noci. Do NY jsme přiletěli ve 12:30 tamního času, což vzhledem k časovému posunu znamenalo, že nás čeká přibližně 35 hodin bez spánku, pokud chceme ještě ten den v NY něco vidět. Je to možná trošku divný, ale vypadá to tady fakt jako z Amerických filmů. Chatrné baráky, velký auta, spousta tlustých lidí a černochů na BMX.

Jak správní turisti jsme se několikrát ptali na cestu, protože jsme lehce bloudili. Musím říct, že lidé jsou tady super milý, rádi poradí, zasdílí internet nebo pomohou nafouknout pneumatiku. Našemu půjčenému autu totiž lehce uchází zadní pneumatika. Nicméně to není tak strašný. Stačí foukat cca 1x denně.

IMG_0460
IMG_0462
IMG_0475
IMG_0481
IMG_0482
IMG_0491
IMG_0500

    

Co se týče samotného města, tak je to paráda. Ze začátku jsme jeli trajektem Ferry na Manhaton, který je kupodivu zdarma. Cesta trvala přibližně 25 minut a bylo opravdu na co se cestou dívat. Pluli jsme cestou kolem Sochy svobody, viděli jsme obrovskou zámořskou výletní loď a také samozřejmě obrovské mrakodrapy.

IMG_0452

Následně jsme se vydali metrem k blízkosti Time square. Co mě překvapilo, takže je absolutně všude klimatizace. V každé budově. Dokonce i v metru. V metru je i free WiFi. Prostě velkoměsto. Po cca 20 minutové cestě metrem jsme měli od 20:00 zarezervovanou vyhlídku z Rockefeller tower. Ta nabízela výhled na celý NY spolu se západem slunce. Byla to opravdu nádhera.

Do postele jsme dorazili vyčerpaní někdy v noci. Těch 35 hodin bez spánku se začalo projevovat a hned po sprše jsem byl tuhej jak miminko. Náročný den.

SixFlags

Jedná se o jeden z největších zábavních parků na východě v USA. Nejsem úplně fanda horských drah, protože se na nich prostě bojím a nedělají mi zrovna dobře. Ale i tak to byl zážitek. Projel jsem si pár menších drah, klády na vodě a dalších pár atrakcí. V parku měli dokonce i motokáry, které mám rád, ale nakonec na ně bohužel nedošlo.

IMG_0515
IMG_0544

Cca po 3,5 hodinách co jsme byli v parku byly pozastaveny všechny atrakce kvůli blížící se bouřce. Obloha se začala zatahovat a nevypadalo to moc dobře. Posléze začalo pršet a bylo to jasný. Tady jsme bohužel skončili. Celodenní lístek  přibližně za 1500 Kč jsme si neužili podle představ, ale i tak musím říct, že to bylo fajn. Park byl obrovský a měl i dráhu, kde se jelo 130 km za hodinu. Tam by mě tedy nikdo nedostal, ale velký obdiv těm, kdo to jeli. Může posoudit sami níže.

IMG_0514

Nyní jsme již téměř ve Washingtonu, takže příští článek bude pravděpodobně o tom. See ya.

O autorovi Milan Pichlík

Od roku 2013 podnikám na internetu. Svůj pracovní čas věnuji primárně budování affiliate platformy eHUB, investování do nemovitostí, krypta a akcií. Baví mě zdravý životní styl a kalistenika. Žijeme len raz! 🫡

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *