USA trip – díl III. – Washington D.C. + cesta zpět do New Yorku

Díl jedna –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-i/

Díl dva –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-ii/

3.7. jsme měli v plánu Washington, do kterého jsem se upřímně hodně těšil, protože nabízí spoustu zajímavých památek a míst. Vyrazili jsme z nedalekého motelu a nechali auto za 16 USD na parkovišti ve městě.

Výhoda Washingtonu je, že všechna zajímavá místa jsou relativně na jednom místě. Na mapě. V reálu je to poměrně značná porce chůze. Budovy vidíte, ale cesta k nim je dlouhá. Navíc jasná obloha a teploty okolo 30 stupňů nejsou úplně komfortní. Ale co bych chtěl. Je přece léto.

První zastávka byla u U.S. Capital(úvodní obrázek).

Na každém rohu byly vidět přípravy na slavný americký svátek – Den nezávislosti, který je 4.července. Tento svátek je pro místní opravdu důležitý a troufám si říci, že v ten den budou v ulicích rozprostřeny stovky tisíc lidí.

Washington se mi zatím jako město líbil nejvíce. Takové klidně působící, čisté a moderní město. Samozřejmě jsem nemohl vidět všechna místa, protože město je to obrovské, ale co jsem viděl, tak super.

Dále jsem pokračovali takovou, řekněme ulicí, kde byly další památky. Mezi ty nejzajímavější určitě Bílý dům. Rasisti. Ale bílý opravdu byl, to jo. Byl kolem u něj dvojitý plot a moc blízko se dostat nedalo. Takže selfie s Obamou nepadla, ale fotku samotné budovy samozřejmě mám.

Washingtonský monument byla naše další zastávka. Je to takový vytrčený kolík uprostřed trávníku, ale je tam krásně vidět na obě strany – jak na U.S. Capital, tak na druhé straně sedícího A. Lincolna v Lincolnovo memorialu. To bylo úplně nejhezčí místo, kde jsme byly. Posuďte sami z fotek.

IMG_0652
IMG_0620

Nyní ještě pár zajímavých míst pouze telegraficky. Památník druhé světové války.

IMG_0641

Smithosian castle.

No a nyní jsme již zpátky na cestě do NY, což je přibližně 5 hodin cesty. Ubytování bude v nějakém campu u NY ve stanu. Trošku punk, ale nákladově nejlepší varianta. Ráno vyrazíme do NY a snad se dostaneme i na Long beach. Odpoledne totiž musíme vrátit auto a následně vyrazit za naším hostitelem z AirBnb. Další den pak let do Miami, takže další post bude až odtamtud. Díky, že jste dočetli až sem. Čůůůůs.

Díl čtvrtý –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-iv-miami/

O autorovi Milan Pichlík

Od roku 2013 podnikám na internetu. Svůj pracovní čas věnuji primárně budování affiliate platformy eHUB, investování do nemovitostí, krypta a akcií. Baví mě zdravý životní styl a kalistenika. Žijeme len raz! 🫡

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *