USA trip – díl V. – Las Vegas

Díl jedna –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-i/

Díl dva –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-ii/

Díl tři –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-iii/

Díl čtyři –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-iv-miami/

Do Vegas jsme letěli s Frontier Airlines. Nejhorší aerolinka jakou jsem zatím letěl. Nepohodlné sedačky, žádné multimediální obrazovky, žádné pití, žádné jídlo, nic. Na 4,5 hodiny dlouhém letu tedy nic moc. Ale tak hlavně, že jsme doletěli. Na místě jsme byli ve 22:30 v noci. Čekalo nás opět půjčení auta. Tentokrát Jeep SUV na 13 dní. I zde naštěstí vše ok a my jsme mohli vyrazit směrem k hotelu. Měli jsme zabookovaný legendární hotel Stratosphere. Co je zajímavé na Las Vegas je to, že jsou tady hotely neskutečně levné. Pro 3 osoby jsme tady na noc platili 900 Kč. Celkem jsme tam byli 2. V ceně byly i vstupy zdarma do dvou venkovních bazénů.

IMG_0894

To mě ani tak netáhlo jako vstup na Stratosphere tower. Obrovskou věž, ze které je vidět celé Las Vegas. Na střeše této věže jsou i různé adrenalinové atrakce. Například skok na laně přímo z věže za 100 USD. Jen jsem to viděl, tak se mi klepaly nohy. Fuj. Výhled byl ale nádherný.

IMG_0880

Oproti Miami tady byla téměř nulová vlhkost. To znamenalo totální smažák na sluníčku. Přes den tady bylo přibližně 40 stupňů ve stínu. To nejsou zrovna příjemné teploty pro chození po rozpálených ulicích. Ale my jsme stejně vyrazili. Ono když člověk chodí přes klimatizovaná kasína, tak je to relativně v pohodě. Svůj první dolar jsem prohrál v hotelu Circus Circus. Je až neuvěřitelné kolik lidí tady sedí od rána na bednách a mačkají. Téměř v každém kasínu je také živý Black Jack, kostky a ruleta. Nechybí i poker, ale o tom až později.

V druhém kasínu se mi dařilo již trošku více. Po cca 10 minutách jsem z investovaného dolaru udělal 10 a odcházel jsem spokojený. Bedny opravdu nejsou moje hobby, takže to byla spíš jen taková zábava za pár dolarů.

IMG_0904

Celé město je vlastně jedna velká dovolenková atrakce. Všude samé zábavní atrakce, kasína, outlety apod. Dají se tu utratit opravdu nemalé peníze za pár dní. Určitě je to město plné velkých vzestupů a pádů.

IMG_0907
IMG_0909

Poker v Las Vegas

Tahle část bude místy plnější pokerové terminologie. Pokud Vás tato hra příliš nezajímá, tak můžete s klidem přeskočit. Byl jsem upřímně překvapený, že se tady hrají i relativně malé turnaje a malé cash game. Dá se zde hrát jedno stolový sitandgo turnaj od 100 USD a to v několika kasínech. Pro mě byl samozřejmě nejzajímavější festival World Series Of Poker 2016 – největší a nejdelší pokerový festival na světě. Odehrává se v hotelu RIO. Vůbec jsem do něj nemohl trefit, a tak jsem musel jít přibližně 20 minut okolo dálnice po chodníku na přímém slunci. V životě jsem nezažil takové vedro. Nenáviděl jsem každý semafor, kde jsem musel stát.

V samotném hotelu už to pak byla nádhera. Davy lidí, stovky stolů k hraní, skvělá atmosféra. Nakonec jsem se rozhodl, že budu hrát 185 USD turnaj od 5pm. Registrace byla poměrně komplikovaná. Musel jsem si udělat kartičku a pak vystát poměrně dlouhou frontu na zaplacení buy-inu. Navíc všude samé ověřování totožnosti. Celkem se do turnaje zaregistrovalo 328 lidí a já si sedám ke svému stolu 96 v bílém pavilonu. Ano, stoly jsou tady podle turnajů rozdělené na pavilony. Nad každým stolem je závěrené číslo v určité barvě a podle toho se ke stolu sedá.

IMG_0936

Sálů k hraní je tam hned několik. Nejznámější je Amazon room, kde je legendární televizní stůl, ze kterého se například vysílají přímé přenosy z Main Eventu WSOP s buy-inem 10 000 USD.

IMG_0945

U svého stolu jsem s partou pohodových lidí. S pár z nich se dávám do řeči a povídáme si jednak o našem výletu, ale také o tom jak oni jezdí na víkendy na poker do Vegas apod. S postupem času jsem začal zjišťovat, že hráčské pole je poměrně amatérské. U stolu jsem měl 2 hráče, kteří byli nad průměrní a věděli co jak se v určitých fázích turnaje má dělat. Proto se mi dařilo poměrně snadno sbírat žetony 3-bety ještě před flopem. Snažil jsem hrát hodně agresivně a svoje prémiové kombinace jsem silně value betoval. Nakonec jsem se dostal do poměrně zajímavé sehrávky.

IMG_0937

Hráč z UTG+1 otevřel klasicky na 2.1 big blindu. To už bylo tak po 3,5 hodinách hry, takže už byly blindy poměrně vysoké a byly ve hře i ante. Já z cutofu tohoto hráče 3-betuji se svým A10o. Ostatní hráči fold, on call a dostáváme se v heads-upu na flop 678 rainbow. On check, já c-bet přibližně 35% potu. A on all-in. Mírně jsem ho svým stackem překrýval, ale bylo to rozhodnutí skoro o turnajový život.

Nakonec jsem si řekl. Mám 2 over karty. Desítka přitom nebude asi dobrá, nicméně 9vítka by mi přinesla postupku + je možné, že trefené eso by bylo také dostačující. A také bylo možné, že jsem s A-high měl nejlepší kombinaci. To, že by on na takovém boardu trefil postupku je nepravděpodobné. Myslel jsem, že má něco jako 1010, JJ, QQ, KK, KQo+, A10+. Proti většině kombinací z této range jsem měl pořád něco jako 30%+ šanci na výhru. Navíc, jak jsem již napsal, je stále možné, že držím nejlepší kombinaci. Call. Soupeř otáčí J9o a je to přibližně 50:50. Dealer mě podržel. Stoupám na nějakých 130 000 v žetonech. Start stack byl 10 000 v žetonech. Již se blížila bublina a já byl jedním z chipleaderů. Říkal jsem si, že tohle musím dotáhnout na finálový stůl! Za první místo bylo 10 618 USD. Placených pozic bylo 49.

Do peněz se mi nakonec povedlo dostat a měl jsem nějakých 165 000 v žetonech. Zbývalo okolo 35 lidí a já se dostal do další nepříjemné sehrávky s jedním z big stacků u stolu, který měl nějakých 110 000 v žetonech. Byl to jeden z těch lepších hráčů, které jsem měl u stolu. Otevírá z UTG. Já opět z pozdní pozici 3-betuji s AQo. Ostatní hráči fold a tento hráči po cca 2 min tank módu dává 4-bet all-in. Těžký spot. Říkal jsem si, že kdyby držel nějakou prémiovou kombinaci jako AA, KK, QQ, tak by dal all-in daleko dříve. I to jakým způsobem dával žetony doprostřed stolu při all-inu se mi zdálo hodně nejisté. Call. Otáčí 68o a já udělal správné rozhodnutí. Jsem tak 65:35 favorit. Teď jen potřebuji, aby dealer podržel lepší kombinaci. To se bohužel nestalo. Flop 578 a soupeř je ve velkém vedení. Turn 9 a je rozhodnuto. Riverové A už jen spečetilo moje zklamání. Padám na 60 000 v žetonech a nevypadá to dobře. Po téhle sehrávce jsem mohl mít nějakých 280 000 v žetonech a mít masivní chiplead v turnaji. Nestalo se. Nevadí. Zbytek žetonů jsem prohrál ve flipu AJ proti mým 33. Vypadávám na 27 místě.

I tak musím říct, že to byl neskutečný zážitek. Byl jsem spokojený se svojí hrou a věřím, že někdy v budoucnu se to první místo povede. O tom to přeci je. O správných rozhodnutích, které z dlouhodobého hlediska budou profitabilní.

Po cca 9 hodinách hry jdu zpátky na hotel přes noční Vegas. Nakonec vlastně i s úsměvem. Kdo může říct, že cashoutoval nějaké dolary v turnaji na WSOP. I když v malém daily eventu.

Další den ráno

Moc hodin jsem nenaspal. Vstávali jsme okolo 8:00 a začali balit věci. Do 11:00 jsme musel Stratospheru bohužel opustit. Prošli jsme si jeden outlet ve Vegas, který nebyl moc outlet. Oblečení tam bylo relativně za normální ceny a nic moc výběr.

Nyní nás již čeká okružní jízda LA – San Francisco – národní parky a zpátky do Vegas, kde nám poté letí letadlo zpět do NY.

O autorovi Milan Pichlík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *