USA trip – díl VI. – Přejezd do Los Angeles a San Francisca

Díl jedna –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-i/

Díl dva –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-ii/

Díl tři –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-iii/

Díl čtyři –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-iv-miami/

Díl pět –> https://milanpichlik.cz/usa-trip-dil-v/

Opouštíme Vegas a vyrážíme směr LA. Vzhledem k tomu, že jsme byli v outletu a ještě nakupovali ve Wallmartu, tak jsme vyráželi okolo 15:00. Do LA je to přibližně 5 hodin cesty. Cca po 3,5h jsme se utábořili v kempu u hlavní silnice. Cesta do LA je přes poušť. I v noci tedy bylo okolo 25 stupňů + rozpálená země = ne úplně příjemné spaní ve stanu.

Pár tipů a orientačních cen

Pokud budete někdy takto cestovat a nepotřebujete úplně komfort, tak se dají sehnat přibližně každých 100 – 150 mil kempy nebo motely, ve kterých se dá ubytovat. Kempy stojí od 15 do 40 USD. Motely záleží na lokalitě, ale obvykle jsme platili 70 – 80 USD pro 3 osoby za pokoj na noc. Na západě USA jsou také dražší pohonné hmoty. V poušti můžete natrefit i na benzíny, kdy budete tankovat skoro 4 USD za galon. Okolo NY, tedy na východě USA, jsme našli i benzínky za 1,69 USD za galon. Tedy přibližně 40 Kč za 3,8 litru. Východ potvrzuje fakt, že benzín je v USA levný. Na západě už to zase taková hitparáda není.

Los Angeles

Když jsme dorazili do LA, tak jsme hned vyrazili asi na to nejznámější místa co tam jsou – Hollywood a Broadway. Čekal jsem něco skvělého a to asi byla chyba. Broadway je vlastně jen chodník, kde jsou vyskládané hvězdičky s různými jmény. Dle očekávání tam bylo neskutečné množství lidí. Na zemi se tam váleli bezdomovci a černoši. Někteří za sebou tahaly i velké repráky, ve kterých měli nahlas puštěnou hudbu apod. Ulice byla olemována bary, mekáčem atd. Pouze sem tam bylo nějaké divadlo nebo kino. Někomu by se tady možná líbilo, ale pro mě to úplně nebylo.

IMG_1106

Po této zastávce jsme se vypravili na procházku. Byl to výšlap na hvězdárnu, ze které byl výhled na celé LA, a ze které byl vidět proslulý nápis Hollywood. Cesta ve 30 stupních po sluníčku do kopce cca 4 km byl docela fitness, ale stálo to za to. Ze shora byl opravdu nádherný výhled a navíc byla otevřena i samotná hvězdárna. Astronomie mě vždy bavila, takže jsem si prošel různé modely sluneční soustavy, ročních období, souhvězdí atd. Příjemná zastávka.

IMG_1122
IMG_1123

Den už se chýlil ke konci a my jsme museli hledat další kemp. Ve městě se totiž dá pravděpodobně velice těžko sehnat motel do 80 USD, takže jsme museli vyrazit za město. Město jsme opouštěli podél nádherného Malibu. Na první pohled bohatá část města. Drahá auta, jachtičky a nádherné vily. Navíc byly na místě nádherné pláže. Tohle místo musí v noci pěkně žít a přes den se tu musí příjemně koupat. Bohužel jsme museli jet za město do kempu, a tak jsme tady neměli čas se na odpoledne zastavit. To mě zpětně trošku mrzí, protože tam bylo opravdu nádherně.

V tomhle městě by se dalo strávit několik dní, aby člověk měl čas si vše pořádně projít. Před námi je ještě pár tisíc mil, a proto hned druhý den z kempu jedeme dál směr San Francisco.

San Francisco

Při cestě z LA do San Francisca máte dvě možnosti, buď jet po dálnici, která vede více ve vnitrozemí, a nebo vyrazit podél pobřeží. Určitě, pokud pojedete tuhle cestu, zvolte cestu podél pobřeží. Sice je klikatá, je tam nižší speed limit a je i delší, ale je nádherná. K vidění je spousta zálivů, obrovských skal a nekonečného výhledu na moře.

IMG_1229
IMG_1226
IMG_1224

Cestou jsou k vidění i tyto nádherná zvířátka, které jen tak volně v přírodě nevidíte. Údajně cestují až z moře v oblasti Grónska a přibližně 2 měsíce se tady vyhřívají a loví ryby.

IMG_1193

Příjezd do San Francisca máme trošku chaotický. Chceme totiž najít starou šalinu, která tam do dnes jezdí. Nakonec jsme si vzali mapku v infocentru a našli jí. Jedna jízda byla asi za 18 USD. To se nám zdálo trošku moc, a tak jsme její trasu šli chvíli pěšky. Kopce jsou tady opravdu velké. Přesně jako z fotek a filmů.

Co už je asi tradiční, že na místě jsou opět bezdomovci, feťáci a žebráci. Těch je tam neskutečně mnoho. Mnohonásobně více než v LA. Navíc jsou tady taková ty skupinky černých spoluobčanů, kteří se váli po zemi a vypadají opravdu strašidelně. Nechtěl bych tady jít v noci. Po zemi se tu válely i injekční stříkačky, spousta odpadků, no prostě fuj. Uvnitř města se mi to, co se týče prostředí, vůbec nelíbilo a nikomu tam nedoporučuji chodit v noci.

Poměrně příjemný byl naopak Chinatown, což je čtvrť v San Franciscu. Spousta obchodů a restaurací, ale vypadalo to tam poměrně stylově a za procházku to určitě stojí.

To nejlepší k vidění v San Franciscu je jednoznačně Alcatraz a Golden Gate Bridge. Pokud by jste se chtěli podívat přímo do Alcatrazu, tak je možné si koupit za 28 USD prohlídku. Jenomže ty jsou vyprodané více než 3 měsíce dopředu. Tam jsem se podívat chtěl, ale bohužel jsem si tohle neuvědomil a cca měsíc před již byly volné vstupenky až na září. Škoda. Nicméně z mola, které sahá daleko do moře, se daly dělat krásné fotky, takže aspoň tak.

IMG_1265

No a pak Golden Gate. Posuďte sami z fotky. Netřeba slov 🙂

IMG_1297

Další cesta

Po těchto městech vyrážíme do těch nejhlavnějších národních parků na západě – Yosemite, Grand Basin Nation Park, Grand Canyon Nation Park, Zion Nation Park atd. Celkem asi 5 parků. Takže jsme nakoupili spoustu párků na cestu a vzhůru do toho 🙂

O autorovi Milan Pichlík

Od roku 2013 podnikám na internetu. Svůj pracovní čas věnuji primárně budování affiliate platformy eHUB, investování do nemovitostí, krypta a akcií. Baví mě zdravý životní styl a kalistenika. Žijeme len raz! 🫡

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *