Můj báječný rok 2017 a plány na 2018

Mám strašně rád tato roční zhodnocení. Mohu si v klidu sednou a popřemýšlet nad těmi hlavním událostmi, které se mi přihodily. Pročítal jsem si zpětně svoje zhodnocení z minulých let:

A musím říct, že jsem strašně hrdý na to kam až se mi podařilo za ty roky dostat. Cítím, že každým rokem se posouvám k čím dal zajímavějším věcem a to mě baví.

Zhodnocení roku 2017 – affiliate

Pravděpodobně hlavní událostí je pro mě založení agentury pro správu provizních programů AffiliateAgency.cz. Extrémně mi na trhu chyběla profesionalita affiliate managementu (správy provizních programů). Drtivá většina affiliate programů běží na autopilota, bez špetky nápadu a chuti na zlepšení výkonu. A to jak v affiliate sítích, tak i na samostatných affiliate řešeních.

To je právě to co jsem se rozhodl změnit. Co mě na tom nejvíce baví je škálovatelnost a možnost perfektního outsourcingu jednotlivých činností. Netajím se tím, že máme zatím pouze 3 stále klienty, ale jedná se o pořádné eshopy (nebo skupiny eshopů), kde jsem opravdu viděl smysl v tom, že jim můžeme affiliatem reálně navýšit obrat a udělat jim tak byznys.

Ze začátku pro mě nebylo prioritou nabrat co nejvíce klientů, ale pečlivě si osobně projít každý jednotlivý proces, který je v affiliate managementu třeba. Ten následně popsat do přehledných check-listů a následně outsourcovat. Některé větve v tomto „procesním stromu“ ještě nemám textově zdokumentované, ale myslím si, že již perfektně zvládnu outsourcovat kořeny a pevný kmen. Což je to hlavní.

Kompletní ourcourcing, automatizace a pravidelné firemní školení / cally je něco co bych chtěl v roce 2018 plně dotáhnout. Již teď však pozoruji skvělé výsledky. Jsem opravdu vděčný svému týmu, který odvádí skvělou práci. Mám do začátku štěstí na super lidi a nesmírně si toho vážím. Musím teď zaklepat, aby to tak vydrželo i nadále až budeme chtít vzít více klientů a přibírat další lidi do týmu.

Mimo agenturu jsem v roce 2017 často přemýšlel nad prodejem svého katalogového impéria, které jsem vytvořil převážně v roce 2016. Nebyly to důvody finanční, že by ta technologie a weby nevydělávaly peníze, ale kompletní změna mindsetu. Chci se soustředit na jiné projekty a tento „pozůstatek“ z minulého roku mě pořád tížil v hlavě. Proto jsem se v prosinci konečně rozhodl pro prodej. Nebylo to úplně jednoduché, protože to byl můj první velký projekt a mám k němu určitou sentimentální hodnotu. Navíc se nejednalo pouze o prodej katalogových webů, ale pořádný balík nejrůznějších nástrojů, šablon, skriptů apod. Kupce již mám a vše se dotáhne začátkem ledna 2018.

Zhodnocení roku 2017 – krypto

Jojo, taky jsem do toho spadl a vlastně i docela rád. Myslím, že tahle rubrika se v mých každoročních reportech bude objevovat pravidelně. Je to pro mě skvělý únik od affiliatu. Miluju studování nových technologií, principů, zajímá mě proč něco funguje tak jak funguje atp. Upřímně mě z toho důvodu krypto úplně pohltilo. Poslední půl rok jsem se studiu této oblasti věnoval opravdu hodně. Články z jiných oblastí čtu již velice omezeně. Možná si říkáte, že je to defocus, že je to přehnané, ale mě to baví. Hrozně mě to baví, a proto v tom budu pokračovat.

Nechci tady dávat tipy na coiny, že BTC bude do 2020 stát 1M USD nebo si sežeru koule a podobný hovadiny. Chci jen říct, že tomu celému věřím.

Je zajímavé, že okolo krypto vzniká úplně nový trh, kde je aktuálně minimální konkurence a to i v zahraničí! Search volume některých dotahů je v řádech statisíců měsíčně a konkurence? Pár desítek webů, kde pouze jednotky mají opravdu kvalitní content co dokáže lidem reálně pomoct.

S Peterem Chodelkou plánujeme v tomto segmentu na začátku roku 2018 spustit projekt v angličtině. Neskutečně se na to těším a chci tomu věnovat hodně energie i financí. Tahle nika mě baví jako nic za posledních pár let.

Během prosince jsem se také rozhodl, že budu kryptoměny těžit. V průběhu roku mě nahlodávali 3 různí lidé, které jsem potkal. Po třetí to byli borci, které jsem poznal na CryptoMEETUPu v Plzni. Tato setkání fanoušků kryptoměn jsem pořádal letos dvě a mám v plánu s tím pokračovat i v roce 2018. Možná naplánujeme i nějakou větší konferenci, ale to zatím nechci předbíhat.

Velké díky určitě patří Tomovi Zdražilovi, který pořádá opravdu super akce zaměřené na krypto. Škoda, že většinu mám 300+ kilometrů daleko. Nicméně i přesto se na ty větší vždy rád dorazím.

Nicméně zpátky k těžení. Již mám objednané celkem solidní vybavení a na začátku roku 2018 si budu hrát a kompletně nové mašinky nastavovat. Vše financuji ze zisků z kryptoměn, takže je to určitá forma reinvestice. Zatím to vychází číselně dobře i s horší přípojkou elektřiny, takže se návratnosti investic nebojím. Bude to pro mě taková hračka 🙂

Díky krypto (a tomu, že znám Karla) jsem se také poprvé v životě rozhodl propagovat v affilu info produkt. Konkrétně DigitálníZlato. Propagaci kurzu jsme s Peterem Chodelkou vzali jako přípravu pro náš projekt a hodně jsme se naučili. Tyto zkušenosti chceme v roce 2018 zúročit v podobě propagace vlastních produktů v zahraničí.

Když píši tyto řádky, tak si vlastně uvědomuji kolik toho mám v tomto segmentu v roce 2018 v plánu a opravdu se nemohu dočkat! A je mi vlastně i jedno jestli bude bitcoin 1000 USD a nebo 50 000 USD. Je třeba možné, že zrovna příští rok přijde ten všemi věštěný pád a nebude to pro krypto dobrý rok. To je mi jedno. Vím, že v horizontu třeba 5 let tahle oblast neskutečně vyroste a já v tom chci být od začátku. A to jak v pozici investora do měn, těžaře, tak i podnikatele, který v dané oblasti buduje vlastní projekty.

Zhodnocení roku 2017 – škola, cestování a tak vůbec

Stále studuju. Je to neuvěřitelný. Díky tomu, že jsem na přelomu 2016/2017 jel na Erasmus do Slovinska, tak jsem o rok prodloužil. Vůbec toho nelituji. Erasmus byla super zkušenost, kde jsem hodně poznal sám sebe.

Škola sice brzdí můj rozvoj v podnikání, ale dává mi zase věci z jiných oblastí. Začal jsem se ještě více zajímat o fyziku. Chodím na přednášky předmětů, které nemám vůbec zapsané, protože mě dané věci opravdu zajímají. Ne proto, že potřebuji kredity.

To samé například se španělštinou. Chodím na základy španělštiny a učím se nový jazyk, protože mám díky škole zdarma přístup k rodilým mluvčím, kteří umí vše dobře vysvětlit a naučit. Kolik bych za tohle zaplatil mimo školu? Těžké tisíce a tisíce.

A co cestování? No, něco málo jsem projel. Byl jsem v Benátkách, Veroně, Miláně, Budapešti, Londýně a v Portugalsku. Může se to zdát jako dost, ale většina těch míst byla jen na jeden den v rámci jednoho týdenního výletu začátkem roku.

V čem byla pro mě taky opravdu důležitá změna, že jsem přestal kompletně cvičit ve fitku s činkami a na strojích. Žil jsem v této „iluzi“ několik let a přicházel o to hlavní co je z mého pohledu pro zdravý život opravdu důležité. Schopnost ovládat a naučit se používat svoje vlastní tělo.

Začal jsem cvičit pouze s vlastní vahou (závaží přidávám pouze tam, kde mi již nestačí váha vlastního těla) a s rezistenčními gumami. Úplně jsem se zamiloval do cvičení na gymnastických kruzích a k Vánocům jsem si pořídil svoje vlastní. Postupně se učím různé „tríčky“ jako front-levery, back-levery, muscle-upy, archer pull-upy apod. Hehe.

Změnil jsem také svojí stravu. Dříve jsem žil v tom hloupém režimu maso-rejže, a že příjem bílkovin je pro cvičení to hlavní. On sice je, ale je to extrémně přeceňovaný. Důležité jsou spíše mikronutrienty. Maso jsem omezil a zařadil jsem více ovoce, zeleniny, luštěnin, ořechů, semínek apod. Změny jsou neuvěřitelné! Cítím se daleko lépe, zlepšila se mi pleť, mám více energie, více chuti něco dělat..

Měli by jste to taky někdy zkusit. Cvičení s vlastní vahou + zdravá strava je pro mě zatím TOP kombinace pro osobní pohodu jakou jsem objevil. Tohle je můj základ efektivního fungování a nedokázal bych si představit bez toho žít. Pomáhá mi to jak k mentální pohodě, tak i fyzické kondici.

Plány na 2018 – affiliate

 • Z partnerské strany se už plánuji věnovat pouze větším obsahovým webům, kde chci vydělávat affiliatem a prodejem reklamních ploch. Chci si udělat takovou malou mediálku (sbírku obsahových webů s větším množstvím trafficu, kde budu prodávat reklamní plochy, články apod.). Možná se Vám to zdá jako strategie, která se praktikovala před x lety, ale mám to vymyšlené a vím proč to udělat.
 • Mimo obsahové weby bude pro mě jasná priorita klientská práce a růst Affiliate Agency. Noví klienti, nabírání nových lidí do týmu, škálování, vylepšení procesů a celkově se snažit tuto oblasti v ČR posunout na vyšší level a ukázat klientům, že affiliate má pořád smysl.

Plány na 2018 – krypto

 • Jak jsem již zmínil výše, tak projekt s Peterem bude priorita.
 • Mám v plánu dělat svůj první krypto offline kurz. Totálně informačně nabité mými zkušenostmi z tradingu, investování, jak hledat nové coiny k investování, bezpečnost, technické analýzy, fundamentální analýzy, práce s nástroji, mining… Chtěl bych to udělat laděné spíše pro začátečníky, aby co nejvíce lidí mělo možnost se dozvědět o krypto.
 • Mining.
 • Více článků o krypto na mém blogu.

Plány na 2018 – škola, cestování a tak vůbec

 • Dodělat školu. Na jaře mě čeká psaní diplomky a před létem pak státnice. Bude to v kombinaci se všemi ostatními aktivitami co chci dělat náročné, ale mě to baví. Bude to výzva.
 • Po státnicích mám v plánu Bali. Vím, bude to léto a to není ideální čas tam jet, ale to je mi jedno. Chci tam strávit 30 dní prací, cestováním a poznáváním tamní kultury.
 • Otázka je co pak. Skončí mi všechny školní „povinnosti“ a zbude mi jen čas na podnikání a osobní rozvoj. Budu pravděpodobně řešit jak uspořádat svůj život. Jestli cestovat a pracovat z coworkingů nebo si tady zařídit nějaký byt a spíš se „usadit“ nebo snad jít na doktorské studium? Fakt nevím. Jak to budu po dokončení školy cítit, tak se rozhodnu. No stress.
 • V klidu popřemýšlet a rozvrhnout strukturu knihy, kterou bych rád někdy napsal.
 • Prezentování na konferencích.
 • Dál pracovat na zlepšování mobility svého těla a ladění nových „tríčků“ ve cvičení s vlastní vahou.

Asi bych tedy dokázal vyjmenovat další 649646163543131 věcí co bych chtěl dělat a jaké mám plány. Tohle zhodnocení má už i tak snad kilometr..

Chci Vám všem popřát hodně štěstí a hlavně zdraví do roku 2018. Určitě i Vy máte na následující rok velké plány. Upřímně Vám přeji, aby se vše povedlo a dobře dopadlo. Jako každý rok bude i rok 2018 plný dobrých zkušeností a těch špatných. Užívejme si ty chvilky, kdy věci fungují skvěle na maximum a z těch špatných se poučme, aby jsme jejich výskyt pro příště eliminovali. Hlavně však v klidu, pohodě a bez stresu 🙂

<3

Další reporty mých kamarádů a známých:

O autorovi Milan Pichlík

Od roku 2013 podnikám na internetu. Svůj pracovní čas věnuji primárně budování affiliate platformy eHUB, investování do nemovitostí, krypta a akcií. Baví mě zdravý životní styl a kalistenika. Žijeme len raz! 🫡

4 komentáře: “Můj báječný rok 2017 a plány na 2018”

 1. Diginomad napsal:

  Milane, dík za report, cvičení s vlastní vahou už jsem taky trochu začal a rozhodně budu rozvíjet. S jídlem taky experimentuju, ale zatím spíš jdu směrem redukce cukrů a hledám balanc u bílkovin a tuků.

  S kryptoměnami fandím a s Peterem to určitě bude fajn projekt. Trošku s tím taky experimentuju, ale popravdě do toho nechci utápět mraky hodin, takže nějaký informační projekt velmi uvítám.

  Ať se daří, odkaz na tvůj report jsem u sebe přidal 🙂

 2. Miloš napsal:

  Parádní shrnutí, taky jsem něco málo napsal o sobě. https://www.miloslacha.cz/jaky-byl-muj-rok-2017-plany-na-2018/

 3. Honza napsal:

  S tím street workoutem si mě zaujal. Taky už se nějakou dobu o tyhle kousky pokouším, ale muscle-up i front-lever mi nějakou chvíli zabere 🙂

  Jinak super report, parádní počtení. GL in 2018!

 4. Ahoj Milane,

  pekný report.

  Neviem, či sa mi to len zdá, alebo je v ČR oveľa väčšia „kryptoosveta“ ako na Slovensku. Ja som si prvé coiny nakúpil pred 6 týždňami. A doteraz poznám (osobne alebo z internetu) len 3 Slovákov, ktorí si ich kúpili skôr. Čechov by som ale napočítal niekoľkonásobne viac. 🙂

  Teším sa na ďalšie články o kryptomenách. Hlavne ten mining znie zaujímavo. Škoda, že tie mašiny sú také drahé.

  PS: Tvoj report som prelinkoval v tom mojom: https://vojkovsky.sk/rok-2017/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *